منو اصفهان ، تقاطع خیابان آمادگاه و باغ گلدسته ، مجتمع گلدیس ، ورودی سوم ، طبقه زیرین ، واحد 303 - تلفن : 32202074
مشاوره غیر حضوریگفتار درمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / فن بیان / چرا هیچکس به حرفهای من توجه نمیکند

چرا هیچکس به حرفهای من توجه نمیکند

خیلی از افراد شکایت دارند که چرا وقتی من در میان جمع یا هر جای دیگر حرف میزنم کسی به حرفهای من توجه نمیکند؟ انگار حرفهای من روی آنها تاثیر عمیقی نمیگذارد؟انگار حرفهای من روح ندارد؟ چرا وقتی سعی میکنم که با تمام احساسم با دیگران حرف بزنم انگار کسی مرا درک نمیکند؟ بله دوستان شاید علت اینکه حرفهای شما روی دیگران تاثیر نمیگذارد این است که حرفهایتان روح ندارد.هنگامی که انسان سخن میگوید غیر از اینکه اهمیت موضوع روی جذابیت کلامش تاثیر میگذارد خیلی از عوامل دیگر هم روی کلام اثر دارند.حالات چهره ، حرکات دستها ، زیر و بمی صدا، بلندی صدا ، مکثهای گفتار و خیلی از فاکتورهای دیگر روی چذابیت کلام شما تاثیر میگذارند. شاید تا کنون برخی وعاظ و سخنرانان را دیده اید که وقتی برای جمعی حرف میزنند همه افراد زیر منبر او انگار طلسم حرفهای او شده اند و هیچ کس لب از لب تکان نمیدهد ولی شاید سخنرانان دیگری راهم دیده اید که وقتی سخنرانی میکنند انگار برای مردم لالایی میگویند. یکنفر در حال چرت زدن است.یکی با بغل دستی اش صحبت میکند و دیگری توی جیبش را چک میکند در صورتی که شاید خیلی حرفهای قشنگی هم میزند و از موضوع مهمی هم سخن میگوید. ما گفتار درمانگران به این افراد توصیه میکنیم که وقتی در جمعی.یا حتی با یک فرد یا هر جا که حرف میزنند این موارد را رعایت کنند تا کلام آنها جذابتر باشد و توجه شنودگان را به خود جلب کند.

1- اگر در میان جمعی مشغول بحث کردن هستید ابتدا در نظر داشته باشید که هیچوقت در کلام دیگران نپرید و به موقع حرف بزنید و سعی کنید شنونده خوبی برای حرفهای دیگران باشید.
2- آهنگ گفتار و تغیرات بلندی را سعی کنید به نحو شایسته ای اجرا کنید مثلا جایی که کلام شما مهمتر است صدایتان را بلندتر کنید و به چشمهایتان حالت خیره شدن بدهید.
3- در گفتارتان مکثهای بجا و متناسب با معنی داشته باشید و پیوسته و یک ریز حرف نزنید.
4- سعی کنید گفتارتان با سرعت یکسان نباشد گاهی آرام و گاهی سریع متناسب با اهمیت کلام حرف بزنید.
5- حرکات فکتان را متناسب با کلام اداره کنید مثلا با فک بسته حرف نزنید یا به صورت اغراق آمیز سعی نکنید که فکتان را بالا و پایین ببرید.
6- تنفس های مناسب و کافی در حین کلام داشته باشید.
7- سرعت گفتارتان در حدی باشد که شنونده بنواند گفتارتان را تحلیل کند.
و در اخر توصیه میشود برای اینکه بتوانید الگوی مناسبی از این گونه سخن گفتن پیدا کنید سعی کنید از گفتار یک سخنران یا فردی که به نظر شما کلام جذابی دارد تقلید کنید به حالات چهره اش و تاکید هایش روی کلمات خوب دقت کنید و سعی کنید مثل او حرف بزنید.


آدرس مطب : اصفهان ، تقاطع خیابان آمادگاه و باغ گلدسته ، مجتمع گلدیس ، ورودی سوم ، طبقه زیرین ، واحد 303
تلفن : 32202074 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آنچه باید درمورد لکنت بدانیمآنچه باید درمورد لکنت بدانیم

اهمیت تشخیص بموقع لکنت ،فاکتور مهم درمان این اختلال است.متخصص گفتاردرمانی لکنت را از سایر اختلالات گفتاری تشخیص می دهد و به کنترل و درمان لکنت کمک می کند. ... ادامه مطلب

اختلال تکاملی زبان از کودکی تا بزرگسالیاختلال تکاملی زبان از کودکی تا بزرگسالی

اختلال تکاملی زبان،اگر ادامه یابد می تواند مشکلی مادام العمر شود.این اختلال می تواند بر مشارکت و عملکرد فرد در بسیاری از جنبه های زندگی،تاثیر بگذارد.با مراجعه به متخصصین گفتاردرمانی،این مشکل می تواند قابل حل باشد. ... ادامه مطلب

لکنت  و روشهای درمان آنلکنت و روشهای درمان آن

گفتار درمانی می تواند مانع از تبدیل لکنت به یک معضل شود. بنابراین توصیه می‌شود چه کودکانی که تازه علائم لکنت در آنها پدیدار شده و چه بزرگسالانی که مبتلا به لکنت می باشد حتما تحت نظر یک آسیب شناس گفتار و زبان قرار گیرند . ... ادامه مطلب

بیوگرافی

عضو سازمان نظام پزشکی ایران

عضو انجمن علمی گفتاردرمانی ایران

نوروتراپیست با مجوز رسمی ازانجمن روانپزشکان ایران

مدیر و موسس کلینیک گفتاردرمانی آوا از سال 1384

فارغ التحصیل رشته آسیب شناسی گفتار و زبان

از دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال1375

عنوان پایان نامه: بلع صحیح

طراح و مجری پوسترهای گفتاردرمانی

طراحی نرم افزار تخصصی گفتاردرمانی آوا


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465